click

Προκριματικά Champions League: Δυο... δυνατοί ανεπιθύμητοι για Ολυμπιακό!

• Γράφτηκε από τον

Παρτιζάν και Ριέκα έκαναν τεράστιο βήμα πρόκρισης για τον 3ο προκριματικό γύρο και ουσιαστικά μπήκαν στη λίστα αντιπάλων του Ολυμπιακού

Παρτιζάν και Ριέκα δε συνάντησαν δυσκολίες απέναντι σε Νιου Σεντς και Μπουντούτσνοστ αντίστοιχα, επικράτησαν 2-0 εντός έδρας και ουσιαστικά βρέθηκαν στον 3ο προκριματικό γύρο. Τόσο οι Κροάτες όσο και οι Σέρβοι πήραν αυτό που ήθελαν και αναμένεται να είναι στη λίστα με τους υποψήφιους αντιπάλους του Ολυμπιακού. Η πρωταθλήτριας Κροατίας επιβλήθηκε 2-0 των Ουαλών χάρη στο γκολ του Μίσιτς στο 4ο λεπτό (εκτέλεση φάουλ και λάθος γκολκίπερ) και του Ματέι στο 68'. Μάλιστα, είχαν κι άλλες ευκαιρίες να σκοράρουν με τους Χέμπερ, Γκαβράνοβιτς.

Στο κατάμεστο «Stadion Partizana» η Παρτιζάν υπερκέρασε το εμπόδιο των Μαυροβούνιων κι έκανε τεράστιο βήμα πρόκρισης. Οι Σέρβοι συνάντησαν δυσκολίες στο α' μέρος απέναντι στην καλοστημένη άμυνα της αντιπάλου, ωστόσο στην επανάληψη χρειάστηκαν ένα δεκάλεπτο για να καθαρίσουν το ματς. Τη λύση έδωσε ο Ντούρντζεβιτς από την άσπρη βούλα στο 53', ενώ στο 63' ο Λεονάρντο διαμόρφωσε το 2-0. Στο 73΄η Μπουντούτσνοστ σημείωσε γκολ με τον Ρίστοβιτς, αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στην επόμενη φάση βρίσκονται... ήδη Κάραμπακ και Σάλτσμπουργκ (είναι στους ισχυρούς). Οι Αζέροι διέλυσαν με 5-0 εντός έδρας τη Σαμτρέντια από τη Γεωργία, ενώ η Σάλτσμπουργκ πέρασε από τη Μάλτα επικρατώντας 3-0 της Χιμπέρνιανς.

Πηγή: gazzetta.gr

Ramonas

Email: radio@ramona.me

Founder of Ramona.me

Προσθήκη σχολίου

Περί Ευθύνης

Tα άρθρα δεν αποτελούν απαραίτητα θέση του Ramona Radio Tv blog. Αναρτούμε κάθε άρθρο που αποτελεί κατά την γνώμη μας ερέθισμα προς προβληματισμό και σκέψη. Επίσης δημοσιεύουμε κάθε σχόλιο καθώς ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράζεται ελεύθερα. Ωστόσο αυτό δεν σημαίνει πως υιοθετούμε τις απόψεις αυτές και διατηρούμε το δικαίωμα στην μη δημοσιευσή συκωφαντικών η υβριστικών σχολιών. Το Ramona Radio Tv news ουδεμία αστική και ποινική ευθύνη φέρει για τα άρθρα που αναδημοσιεύει η ευθύνη ανήκει στους συντάκτες των αρθρων.